PyScript | پای اسکریپت

هشت فیلم مورد علاقه برنامه نویسیان

  • ۸۲
 هشت فیلم مورد علاقه برنامه نویسان

 

 ممکن است بعضی از فیلم ها برای افراد کمتر از 14 سال مناسب نباشد.

 

 

فیلم اول : MR.ROBOT

 

آقای ربات یک سریال تلویزیونی است؛ اما آن‌قدر ساخت خوبی دارد که در صدر لیست فیلم‌های ما جای دارد. این سریال به چند دلیل جذاب است. اول اینکه فضاپردازی بسیار خوبی دارد. همچنین از فیلمبرداری فوق‌العاده، موسیقی تأثیرگذار و استفاده کارآمد از دوربین بهره گرفته است. مخاطبان این سریال را به خاطر سبک بصری درخشانش دوست خواهند داشت.

از طرف دیگر کاربران رایانه هم از این که آقای ربات به لحاظ فنی بسیار دقیق است، از این سریال استقبال خواهند کرد. در این سریال به فناوری گوشی‌های هوشمند، لینوکس، رزبری پای (raspberry pi)، نوسانات ارز بی‌پشتوانه، حمله‌های سایبری، مهندسی اجتماعی، اینستاگرام و زیرساخت‌های شبکه اشارات مستقیمی می‌شود.

خود داستان نیز بسیار جذاب است. شخصیت اصلی یعنی «الیوت» یک مهندس رایانه انسان‌گریز است که مجازات‌های پارتیزانی علیه افراد بی‌رحم و متجاوزان به کودکان را به اجرا می‌گذارد. او درون یک کمپین آشوب‌طلب و آنارشیست پیچیده که هدفشان را بازگرداندن پول به فقرا قرار داده‌اند، کارآموزی کرده است. الیوت از اختلال اضطراب اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر و ناتوانی در تعامل عاطفی با دوستانش رنج می‌برد. این نقش به نحوی درخشان توسط «رامی مالک» ایفا شده است.

روایت‌پردازی شاید بهترین جنبه این سریال تلویزیونی باشد: «سام اسماعیل»، نویسنده این سریال، دیالوگ‌هایی نافذ و مسحور‌کننده را در این فیلم مدرن به خدمت گرفته است. به خاطر تأثیر استفاده از صدای راوی به صورت نریشن که یادآور روایت فیلم فلسفی باشگاه مشت‌زنی (Fight Club) است، برای بار دوم و فقط برای گوش دادن مجدد به فیلم‌نامه این فیلم را خواهید دید.

داستان سریال ضرب‌آهنگ کندی دارد؛ اما با این حال کاملاً مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد. خیلی زود این سریال تلویزیونی که به خاطر کیفیتش برنده جوایزی نیز شده است را تماشا کنید.

 

 

فیلم دوم : "Matrix"

ماتریکس یک فیلم خلاقانه و پیش‌گام حادثه‌ای با داستانی اگزیستانسیالیسمی است. با تماشای سه‌گانه ماتریکس درباره چگونگی نفوذ به سرور لینوکس چیزی یاد نخواهید گرفت؛ با این وجود قطعاً سرگرم‌ خواهید شد.

 

فیلم سوم : "Hackers"

برای دیدن این فیلم احتیاجی به فکر کردن ندارید. داستان فیلم ضعیف است و موضوع هک کردن در هیچ صحنه‌ای به واقعیت نزدیک نمی‌شود. فیلم فقط موسیقی تکنوی خوبی دارد، به علاوه بازی آنجلینا جولی که علاقه‌مندان او را به تماشای «هکرها» دعوت می‌کند.

 

 

فیلم چهارم : "Blackhat"

کلاه‌سیاه یکی از فیلم‌های مربوط به هکرها در سال‌های اخیر با کارگردانی «مایکل مان» است که در کارنامه‌اش آثار قدرتمندی همچون «التهاب» (با بازی آل پاچینو و رابرت دنیرو) و «آخرین موهیکان» (با بازی دانیل دی-لوئیس) دیده می‌شود. البته کلاه‌سیاه متاسفانه از بهترین آثار او به حساب نمی‌آید. داستان فیلم کمی تحت تأثیر شخصیت‌هایی که پرداختی ضعیف دارند قرار گرفته است و بعضاً با داستان‌های حاشیه‌ای، فیلم از مسیر اصلی خود منحرف می‌شود. اگر از این نقص چشم‌پوشی کنید و البته مانند دیگر فیلم‌ها انتظاری برای آموزش تکنیک‌های هک کردن نداشته باشید، می‌توانید کلاه‌سیاه را اثری سرگرم‌کننده بدانید.

 

 

 

فیلم پنجم : "Sneakers"

این فیلم در زمان تولیدش پیشگام و خلاقانه بود و امروزه نیز همچنان جذاب است. داستان فیلم پیرامون دو دوست هم‌دانشگاهی می‌گذرد که راه‌های مختلفی را در زندگی پیش گرفته‌اند. یکی به هکری اخلاق‌مدار تبدیل می‌شود و دیگری… خب، او خیلی هم شریف نیست. وجود برخی پیچیدگی‌های عالی و خلق صحنه‌های کمیک باعث می‌شود تماشای این فیلم راهی خوب برای گذراندن یک بعدازظهر تعطیل در خانه باشد.

 

فیلم ششم : "Revolution OS"

«انقلاب سیستم‌عامل» فیلمی مستند درباره سیستم‌عامل لینوکس است. این فیلم فلسفه «منبع باز» و مالکیت معنوی آزاد را تشریح می‌کند. انقلاب سیستم‌عامل یک فیلم حادثه‌ای نیست بلکه فیلمی برای افرادی است که می‌خواهند در مورد فرهنگ رایانه چیزهایی بیاموزند. پیشنهاد ما این است که دیدن این فیلم را از دست ندهید.

 

 

فیلم هفتم : "Snowden​​​​"

یک فیلم زیبا درباره هدف ادوارد اسنودن برای قربانی کردن زندگی خود و رسیدن به آنچه که به نظرش حق است. ادوارد اسنودن (جوزف گوردن لویت) یک هکر و مهندس کامپیوتر است که برای سازمان سیا کار می کند. فیلم زندگی اسنودن و ارتباط او با روزنامه نگاران را به تصویر کشیده و این دو زمان مختلف را به نمایش می گذارد. اجرای جوزف گوردن لویت در نقش اسنودن دیدنی است. شایلن وودلی هم در نقش دوست دختر اسنودن بازی زیبا و چندلایه ارائه می دهد. یک داستان زیبا و مهیج که با وجود مورد توجه قرار نگرفتن، یک اثر هنری زیباست و داستان و اجرای بازیگران از نقاط قوت آن محسوب می شوند. بدون شک این فیلم برترین اثر اقتباسی از زندگی ادوارد اسنودن است که بیننده را با زندگی او آشنا می کند.

 

 

فیلم هشتم :"NOW YOU SEE ME"

این فیلم داستان بسیار جالبی دارد و به شما توصیه میشود حتما آنرا تماشا کنید .

 

 

خدانگهدار